Konsekwencje nieopłacenia raty OC

W dzisiejszych czasach ubezpieczyciele bardzo zliberalizowali opłaty za swoje usługi. Wykupując ubezpieczenie OC w acoc.eu możesz rozłożyć ten koszt na dwie, cztery a nawet dwanaście rat.

Z badań przeprowadzanych przez niezależne instytucje monitorujące rynek wierzytelności wynika iż co piątemu polakowi czasami zdarza się zapomnieć opłacić w terminie raty lub abonamentu.

Warunki ubezpieczenia OC i AC są regulowane na mocy ustawy, oznacza to że podpisując umowę ubezpieczenia na 12 miesięcy, jesteś objęty ochrona przewidziana w umowie, przez cały ten okres, niezależnie od tego czy Twoje raty są regulowane w terminie. Każda rate należy jednak opłacić jak najszybciej gdyż w przypadku wystąpienia zaległości na umowie ubezpieczenia, Twoja polisa nie odnowi się automatycznie na kolejny rok, może to spowodować poważne konsekwencje finansowe gdyż zgodnie z ustawa kara za brak OC ponad 2 tygodnie wynosi dwu-krotność najniższego wynagrodzenia. W roku 2020 będzie to 5200 zł w przypadku wystąpienia 14 dniowej przerwy w ubezpieczeniu OC samochodu osobowego.

Konsekwencje nieopłacenia raty OC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry