Ubezpieczenie na dożycie

W otaczającej nas szarej rzeczywistości wszyscy zastanawiamy się jak to będzie na emeryturze, snujemy plany dalekich podróży i budowania zamków z piasku na gorącej plaży. Rzeczywistość po raz kolejny okazuje się brutalna gdy w naszej skrzynce na listy znajdujemy list z charakterystycznym zielonym paskiem.

Ubezpieczenie na dożycie, a najczęściej oferowane pod szyldem ubezpieczenia na życie i dożycie oferowane jest przez większość krajowych ubezpieczycieli. Niewielka zmiana w tytule ubezpieczenia wynika z faktu czy ubezpieczenie gwarantuje nam wypłatę pieniędzy z jedynym warunkiem uzyskania umownego wieku, czy tez połączone jest z innymi warunkami w umowie.

Samo ubezpieczenie na dożycie, kwalifikuje nas do uzyskania kwoty ubezpieczenia po osiągnięciu określonego wieku, są to najczęściej ubezpieczenia zawierane na długi okres czasu, 15-30 lat, tak długie systematyczne „oszczędzanie” pozwala na utrzymanie jakości życia na emeryturze, gdyż właśnie wiek emerytalny najczęściej powiązany jest z umową ubezpieczenia tego typu.

Droższą ale jednocześnie bezpieczniejsza forma powyższego ubezpieczenia jest „ubezpieczenie na życie i dożycie” Ubezpieczenie takie zawierane jest w formie mieszanej, wykazuje elementy ubezpieczenia na życie, w przypadku śmierci ubezpieczonego, odszkodowanie otrzyma jego rodzina lub wskazana w umowie osoba. Ubezpieczenie zawarte na okres 30 lat (na przykładzie PZU „Pewny zysk”) Gwarantuje nam wypłatę 100% wpłaconych pieniędzy na koniec okresu ubezpieczeniowego, Wpłata ta może zostać powiększona o zysk jaki Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypracowało.

Ubezpieczenie na dożycie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry